Quantum Sistem Nedir?

Quantum Sistem, saçsızlık sorunu yaşayan insanların istekleri ve protez saç uygulamalarının uzmanlar tarafından uzun yıllar boyunca incelenmesi sonucunda geliştirilmiştir. Quantum sistem “son teknoloji bir saçlandırma” sistemidir.

quantum hakkinda Amerika’da geliştirilen "Quantum Hair System" Türkiye’de sadece Demo Hair protez saç merkezinde uygulanmaktadır. Quantum sistemle geliştirilen protez saçlar o kadar incedir ki, saç derisinde hiçbir şekilde hissedilmez. Yüksek seviyede hava ve su geçirgenliği sayesinde kafa derisi gerekli ışığı ve mineralleri alır.

Bu yüzden Amerika’da bir çok ünlü yıldızın ilk tercihi konumundadır. Quantum Sistemle oluşturulmuş protez saçlar kullanıcıların hayatlarınız hiçbir şekilde sınırlamaz; aksine bu sistemi kullanan kişiler canlı saça uygulanan her türlü kozmetik ürünü, sauna, solaryum gibi işlemleri yapabilirken yüksek efor gerektiren tüm sporları gerçekleştirebilir.

Quantum Sistemi Kimler Tercih edebilir.

Quantum sistem ile oluşturulmuş protez saçların sağlık açısından hiçbir yan etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır. Dolayısıyla yaş ve cinsiyet farketmeksizin herkes gönül rahatlığı ile bu işlemi gerçekleştirebilir.

quantum hakkinda Saçsızlık sorunu yaşayan herkes Quantum Sistem ile oluşturulmuş protez saçları gönül rahatlığı ile kullanabilir. Gözenekli yapısı sayesinde cildiniz her zaman nefes alır, yan etkisi yoktur, cerrahi bir işlem gerektirmez; kişiye özel olarak geliştirilir ve cilde zarar vermez.

Yan Etkileri Varmıdır?

Saçsızlık problemine çözüm olarak sunulan bazı tedaviler kesin çözüm sunmadığı gibi bu yöntemler kimi durumlarda da sağlık açısından yan etkiler oluşturabilir.

quantum hakkinda Fakat Quantum Sistem ile oluşturulmuş protez saçlar, sağlığınız açısından hiçbir problem oluşturmaz. Tam aksine saç derinizi kışları soğuktan, yazın ise güneşin zararlı ışınlarından korunmasına yardımcı olur. Yani doğal saçınızın hangi görevi yerine getiriyorsa Quantum Sistem protez saçlarınız aynı işlevi sağlar. Sinüzit rahatsızlığı olan kişiler soğuk kış aylarında Quantum Sistem protez saçları sayesinde ağrılarını azaltırlar. Ayrıca gözenekli ve hava geçiren yapısı sayesinde canlı saçlarınız uzamaya devam eder.

Quantum Sistem protez saç, kişilerin psikolojisine de iyi gelerek günlük hayatlarında daha mutlu ve kendileriyle barışık olmalarına katkıda bulunur. Kişiye özgüven vermekle beraber daha genç ve daha estetik görünmenizi sağlar.

Kemoterapi ve Quantum sistem protez saç

Kemoterapi Tedavisinde Neden Saçlar Dökülür?

quantum hakkinda Kemoterapi tedavisinde uygulanan ilaçlar kıl köklerini besleyen hücrelere zarar vermektedir. Bu nedenle kıl kökleri zamanla zayıflar ve kıllar (saçlar) dökülür. Bu ilaçlar sadece saçlarınızı değil, vücudunuzdaki bütün tüyleri (kirpik, kaş, koltuk altı, kasık vb.) kaybetmenize sebebiyet verebilir.

Kemoterapi Hastalarının Saçları ne zaman dökülmeye başlar?

Kemoterapi tedavisi başladıktan sonra 2-3 hafta içerisinde saçlarınız dökülmeye başlar. Kemoterapi aldıkça bu dökülmeler artar hatta 3 ila 6 hafta içerisinde hiç saç kalmayacak hale gelir.

Kemoterapi ve radyoterapi bittikten, saçlarınız döküldükten sonra hastalar ne gibi sorunlar yaşanabilir?

Bu süreçte hastalar genellikle peruk kullanmayı tercih ederler. Fakat peruk, günümüz şartları için çokta konforlu olmayan bir yöntemdir. Perukların alt yapısında bulunan fileler ve sentetik maddeler hastaları rahatsız etmekte ve cildi tahriş olmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda peruklar kıyafetlerinizi giyerken yada rüzgarlı bir havada yürürken düşebilir ya da kayabilir. Bu da hastalarımızı son derece rahatsız eden bir durumdur.

Uzmanlar Ne Diyor?

Quantum Sistem protez saç hakkında uzmanlar ne diyor?

quantum hakkinda Saç dökülme evresi saç köklerimizde yumurtlama evresini gerçekleştirmektedir. Bu evre yaklaşık olarak ortalama 60 günlük sürede 7 ile 10 gün aralıklarla kıl köklerinde gerçekleşmektedir. Saç kaybı yaşayacak kişiler bu evrede aşırı stres, ilaç tedavileri, bilinçsizce diyetler, menopoz sonrası yaşanan sıkıntılar, hamilelik, tiroid hormonları vb. nedenlerle karşı karşılaşılırsa aşırı saç dökülmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Günümüzde saç kayıpları çok yaygınlaşmaktadır. Yaş gittikçe küçülmekte ve erkekler kadar kadınları da etkilemektedir. Bu dökülmeler kişilerin psikolojisini ciddi anlamda etkilemektedir. Saç dökülmeleri psikolojik yada dermatolojik bazı nedenlerden kaynaklanıyorsa saç dökülmesini engellemek için bazı medikal şampuanlar ve ilaç tedavisi uygulanabilir. Ancak bazı hastalıklarda bu mümkün olmayabilir. Kimyasal içerikli ve sizin cilt yapınızla uyuşmayan krem, şampuan ve medikal ürünler zamanla saç dökülmelerini daha çok artırmaktadır.

Alopesi Areata dediğimiz geri dönüşümü olmayan hastalıklarda protez saç önermekteyiz. Quantum Sistem protez saç peruktan farklı olarak hava ve su geçiren çok özel bir alt yapı üzerine işlenmiştir ve kişinin kendi saçına eş değerdir. Quantum Sistem protez saçta, saçın seyrelmiş kısmında yada saçın tamamen dökülmüş bölgesine uygun bir tasarım çıkartılır. Ve daha sonra bu kişinin başına uygulanır. Bu sayede kişiler doğal ve eskisinden daha gür saçlara sahip olabilir. Bunun yanında duş alabilir, yüzebilir, spor yapabilir ve her türlü sosyal aktiviteye katılabilirler.

Quantum Sistem Neden Tercih Edilmeli?

Quantum sistem protez saç kişinin kendisine yapılan özel bir tasarımdır.

quantum hakkindaQuantum sistem protez saç tekniği ile uygulamalar uzmanlar tarafından uzun yıllar boyunca incelenmesi neticesinde geliştirilmiştir.

Quantum sistem son teknoloji bir saçlandırma sistemidir. Quantum sistem protez saç yaptıran kişi protez saçını istediği gibi şekillendirip tarayabilir. Kişiler günlük yaşantılarında hareketlerini kısıtlamaz. Sağlık açısından zararı bulunmamaktadır ve Quantum Sistem protez saçları hava ve su geçirgenliği sayesinde kişi için rahat ve doğal görünüm sağlar.

Erkeklerde Quantum Sistem

Günümüzde erkeklerin en sık yaşadığı sorunlardan birisi de saç dökülmesidir.

quantum hakkindaSon zamanlarda yapılan araştırmalar, saç dökülme sorunu yaşayan erkeklerin yaş ortalamasının gittikçe küçüldüğünü göstermektedir. Quantum Sistem protez saç; Tamamen kişinin saçından klonlama sistemi ile üretilmiş uzmanlar tarafından kişinin kendi saç dokusundan örnek alınarak oluşturulan ve kişiye özel olarak üretilen seyrek saç veya saçsız kişilerin isteği doğrultusunda şekillendirilmesi sonucu tıbbi bir operasyon gerektirmeden estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır. Quantum Sistem protez saçlar, kişinin saçından üretildiği için yerleştirildiği bölgede tamamen doğal bir görünüm kazanmaktadır. Her yaştan erkeklerde uygulanan Quantum Sistem protez saç sağlık açısından da zararı bulunmayan ve kolaylıkla erişilebilen bir yöntemdir.

Kadınlar da Quantum Sistem

Bayanlar görünüm konusunda hiçbir kusuru sevmezler ve saçsızlık günümüzde bir bayan için çok büyük bir problemdir.

quantum hakkindaBir bayanın en önemli aksesuarından birisi de saçlarıdır. Bayanlarda saçsızlık problemi erkeklerde olduğu gibi yaygın değildir. Saç problemi yaşayan bir bayanın psikolojik durumunun kötü olması gayet doğaldır. Quantum Sistem protez saç; Tecrübeli uzmanlarımızla siz değerli hanımlarımız için getirdiğimiz doğal ve en son geliştirilen protez saç sistemidir. Quantum Sistem protez saçlar, kişinin saçından üretildiği için yerleştirildiği bölgede oldukça doğal bir görünüm kazanmaktadır. Her yaştan bayanlarda uygulanan Quantum Sistem protez saç, sağlık açısından da zararı bulunmayan ve kolaylıkla erişilebilen bir yöntemdir.

Avantajları

Quantum Sistem Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

quantum hakkinda

  • Quantum sistem protez saç sağlık açısından hiç bir şekilde zararı bulunmamaktadır. Gözenekli ve hava geçirgen yapısı sayesinde canlı saçlarınız uzamaya devam eder.

  • Quantum sistem protez saçların alt yapısı insan teniyle birebir uyumludur bu sayede saç dipleriniz görünür.
  • Quantum sistem tamamen insan saçından kopyalanan bir sistem olduğu için bu nedenle doğaldır.

  • Quantum sistem protez saçlar canlı saça uygulanan her türlü kozmetik ürün kullanılabilir.

  • Quantum sistemi protez saç kişilerin günlük yaşantılarında yaptıkları egzersizler,hareketli spor dalları, sauna,solaryum ve havuza girebilir özelliği kazandırmaktadır.

  • Quantum sistem protez saç yaptıran kişi protez saçını istediği gibi şekillendirip tarayabilir.

TOP